KONST / Ramar / Ram 6481273
*
nr 648 1273
Ram
1800-tal, med olja sign KV, 46 x 66
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 19:04:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 11:16:13
1
200 kr
19/7 17:58:42
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja sign kv ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:49
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:38
-
8171 Bålskål
Kina, Blåvit. Diameter: 40 cm, höjd: 17 cm
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:27
-
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:23
-
8167 Bojaner
med lock, 2 st, Kina. Höjd: 12-14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:24
*
Ram
nr 648 1273
Ram
1800-tal, med olja sign KV, 46 x 66
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 11:16:13 | 1 | 200 kr |
19/7 17:58:42 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja sign kv ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:49 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:38
-
8171 Bålskål
Kina, Blåvit. Diameter: 40 cm, höjd: 17 cm
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:27 -
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:23 -
8167 Bojaner
med lock, 2 st, Kina. Höjd: 12-14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:24